Čistá voda je stejně jako pro pití stěžejní také pro koupání. Koupat se ve znečištěné či dokonce kontaminované vodě je skutečně velmi nezdravé.
Vyčistěte steny i dno
Každý, kdo má zahradu, už minimálně jednou přemýšlel o tom, že by na ni postavil vlastní koupací plochu. Tyto myšlenky začaly být u většiny majitelů rodinných domků se zahradami a dvorky ještě více aktuální po vlně veder, které zde panovaly v posledních několika letních prázdninách. Možnost skočit do vody kdykoliv budete chtít je k nezaplacení. Není potřeba stát ve frontě u veřejného koupaliště nebo zažívat komplikace s přírodou u rybníku nebo přehrady. Ovšem chce to investici, ne však kdovíjak vysokou.
Pokud si chcete pořídit na zahradě bazén, nemusí vás to stát stovky, a dokonce ani desítky tisíc. Nadzemní modely jsou v současnosti cenově velice výhodné a za mnohé skutečně nezaplatíte žádné velké peníze. Jejich negativem pak mohou být menší možnosti plavání a samozřejmě i zakrytý výhled. I když si pořídíte menší koupací plochu, ani tak nebudete zbaveni zodpovědnosti za údržbu vody.
Vhodné preparáty
Vodu primárně musíte čistit správnými dezinfekčními preparáty, které k tomuto účely slouží. Chcete-li vsadit na něco, co je osvědčená a zároveň cenově zajímavé, pořiďte si chemii na bázi chlóru. Chlór sice trochu zapáchá, ale na druhou stranu je skutečně efektivní. Ve zcela výjimečných případech se může stát, že vám po koupeli v takto ošetřené vodě mohou začít pálit či svědit oči. V případě, že je to pro vás nepřekročitelná hranice, můžete místo chlóru využít jiné druhy preparátů, třeba ty na bázi kyslíku.
Vysavače
Nestačí však pouze využívat vhodnou chemii, chce to i starou dobrou mechanickou práci. Je totiž potřeba vyčistit i stěny a dno, a to alespoň jednou za měsíc. Naštěstí už nějaký ten pátek není nutné kvůli této údržbě vypouštět vodu, což je drahé a zdržuje top, ale klidně můžete použít některý z bazénových vysavačů. Ty se využívají právě k tomuhle typu práce a jsou daleko efektivnější než klasický kartáč mýdlo. A hlavně, umí pracovat pod vodou.