První školní den už je za námi a s ním také spojený seznam všeho, co děti budou v novém školním roce potřebovat. A že toho nebude málo, je více než jisté. Co se týká peněz, po vánocích je tohle druhé nejnáročnější období na výdej financí. Obzvláště u budoucích prvňáčků nebo budoucích středoškoláků.
Jak zbytečně nekupovat drahé školní potřeby a nepořizovat zbytečné věci, které se pak budou bez využití povalovat školákovi v šuplíku nebo na stole?
Důležité je mít podrobný seznam všeho, co bude potřeba pořídit. Ten většinou dostanou děti od svých učitelů, určitě se nevyplatí chodit každý den do obchodu pro dva sešity. Počkejte tedy několik dnů, až budete mít všechno potřebné na papíře a pak konejte.
Nejlépe je vyrazit do nejbližšího obchodního centra, malá papírnictví jsou dražší a nemají tak velký výběr. Levně pořídíte sešity, psací pomůcky, potřeby pro výtvarnou výchovu, různé desky a organizéry, obaly, sáčky na obuv a věci na tělesnou výchovu, batoh.
Pokud dostanete seznam již na konci předchozí školního roku, máte dostatek času a můžete zkusit internetový obchod, tam jsou ceny také velice příznivé, a to i pokud budete hradit poštovné. Navíc dnešní způsoby doručení přes Uloženky či Zásilkovny vás mohou vyjít na pouhých 39,- Kč, což jistě stojí za úsporu času, který byste strávili v běžném obchodě.
Co se týká učebnic, hlavně na středních školách si je žáci musí obstarávat sami. Kupovat nové není zrovna ideální řešení, tuto možnost nechte jako poslední. Zkuste si odkoupit potřebné knihy od těch, kteří již postoupili do vyššího ročníku nebo se podívejte i na nabídky v různých internetových bazárcích. Stejně může postupovat i v případě, že se budete chtít nějakých učebnic zbavit.
Jak sami vidíte, nákup školních potřeb nemusí být nijak finančně náročný, stačí jen využít výhodných možností a typů.